bahargroup
14 مرداد 1401 - 16:55

مسئولان آب و برق چاروسا باید جهادی باشند/رنج مردم چاروسا از ضعف دستگاه‌های خدمات‌رسان

امام جمعه چاروسا گفت: در بخش چاروسا مردم در اثر ضعف عملکرد نهادهای خدمت رسان در رنج هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، حجت الاسلام اسماعیل صلواتی در خطبه های نماز جمعه این شهر با دعوت همگان به رعایت تقوی الهی تصریح کرد: سیلاب های اخیر در کشور تاکنون ۸۰ کشته برجای گذاشت خسارت این سیلاب ها هزاران میلیارد تومان برآورد می‌شود و احتمال تداوم این بارش های سیل آسا هم وجود دارد  انتظار از مجلس انقلابی و دولت مردمی برنامه ریزی و ریل گذاری درست تداوم آینده‌ نگرانه است کشور ما یک کشور حادثه خیز است عملکرد نظام مدیریتی سوانح در کشور باعث نارضایتی عمومی می‌شود باید این ساختار مدیریت سوانح در کشور تغییر کند.

وی گفت: ما در مدیریت بحران ضعفهای زیادی داریم هم ساختارها و قوانین مرتبط مرتب تغییر می کنند هم نقشه راه جامع برای کاهش خطرات نداریم و هم با کمبود زیرساخت‌ها در مدیریت شهری و روستایی مواجه هستیم و از مدیریت واحد و پشتیبانی لازم محروم هستیم هم نمی توانیم از مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد استفاده کنیم ناهماهنگی میان دستگاه‌ها هم درد مضاعف است.

صلواتی یادآور شد: نهایتاً انتظار از دولت مجلس این است که مجاهدانه وارد عرصه شوند طرح تشکیل وزارت مدیریت بحران و ادغام کلیه نهادهای امدادی یک اقدام راه حل برای آینده است.

وی گفت: در بخش چاروسا مردم در بسیاری از روستاها آب ندارند و از عملکرد مسئولان گلایه مند هستند آنچه که لازم است مدیریت جهادی نهادهای خدمت رسان مثل آبفای استان  و شرکت برق استان است  17 ساعت برق مردم منطقه قطع بود اگر مدیریت جهادی حاکم باشد  بسیاری از اتفاقات به وجود نمی آید بله ما در سیل اخیر کشته نداشتیم و این قابل تقدیر است اطلاع رسانی ها در سطح استان قابل تقدیر است اما در بخش چاروسا مردم در اثر ضعف عملکرد نهادهای خدمت رسان در رنج هستند.

صلواتی افزود: مردم گرفتارند بخشدار چاروسا به صورت میدانی در دل حوادث حضور داشت اما امروز در روستاهای زیادی با کمبود آب وجود دارد که نیازمند است مدیرعامل آبفای استان به صورت میدانی و تجهیز اداره متبوع مشکل مردم را در اولین فرصت برطرف کند.

وی گفت: نیروی انتظامی چاروسا شبانه روزی و به صورت میدانی و با روحیه جهادی با همکارانشان در حال خدمت به مردم هستند و متجاوزین به حقوق و مال مردم و بیت المال مسلمین را شناسایی می کنند و مال های به سرقت رفته را کشف می کنند فضای منطقه را برای سارقان نا امن می کنند و مردم احساس آرامش می کنند به حکم حق شناسی از تلاش ها و زحمات مجموعه نیروی انتظامی در بخش چاروسا تقدیر و تشکر می کنم.

صلواتی یادآور شد: مردم انتظار دارند در مقابله با مواد مخدر و مزاحمت هایی که نیمه های شب یک عده ای برای مردم ایجاد می کنند این حرکت ادامه داشته باشد از مسئولان دادگاه بخش مثل همیشه انتظار است با سارقان اموال مردم و بیت المال برخورد عبرت آموز صورت گیرد.

وی در ادامه گفت: حضرت عباس با شجاعت تمام از حرم و حریمی که خدا و رسولش مشخص کرده بودن دفاع کرد برای برآورده شدن نیازهای امام زمان خویش تا پای جان تلاش کرد آیینه تمام نمای ولایت باوری و ولایت محوری و ولایت یاوری است و اینکه لحظه آخر برادر امام حسین را صدا زد آرزوی او بود که امام زمانش در لحظه جان دادن بر بالینش بیاید وقتی امام بر بالین محتضر می آید انسان به آسانی جان میدهد.

صلواتی افزود: از علما و روحانیت و مبلغان دین برادران معظم و خواهران مکرم که در این ایام به این منطقه شرفیاب شدند از زحمات و تلاش های این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

نماز جمعه این هفته به یاد شهید خیرالله بوارد برگزار می شوند شهیدی که مردم روستا و جوانان روستا را به حضور در جبهه تشویق و دعوت می کرد اهل نماز و احترام به پدر و مادر اهل کمک به مردم روستا و دارای روحیه جهادی و بسیجی بود از اهل گناه و معصیت فاصله میگرفت و از گناه بیزار بود امر به معروف و ناهی از منکر بود در صیت‌نامه‌اش سفارش می کند اسلام را یاری کنید و زینب وار باشید.

وی گفت: کشور ما دارای انواع پهپاد هاست پهپاد مهاجر به موشک هدایت لیزری و بمب های هدایت شونده و سقوط آزاد مجهز هستند ما زیردریایی بعثت و فاتح که در نوع خودشان در دنیا بی نظیر هستند را داریم موشکهای شهاب ۳ اصلا اینها را برای نابودی اسرائیل ساختیم و در صورتی که این رژیم غاصب صهیونیست دست از پا خطا کند با همین موشک ها روزگار آنها را سیاه خواهیم کرد ما پهپادهای مختلف داریم کابوس هستند برای دشمنان این ملت و نظام ما سامانه دفاعی ۱۵ خرداد را داریم توان درگیری با اهداف هوایی و توانایی کشف موشک های کروز در یک زمان با یک رادار را دارد ما دارای موشک های خیام هستیم که قابلیت رادارگریزی و عدم رهگیری را دارند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 536986