bahargroup
14 مرداد 1401 - 21:24

استاندار چهارمحال و بختیاری: بخش زیادی از اعتبارات در نیمه اول سال تخصیص یابد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به سردسیر بودن این استان و محدودیت در فعالیت‌های عمرانی در نیمه دوم سال گفت: این موضوع می‌طلبد تا بخش زیادی از اعتبارات پیش‌بینی شده برای استان در نیمه اول تخصیص یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامعلی حیدری عصر جمعه در نشست ستاد مدیریت بحران این استان که با حضور معاون اجرایی رییس‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: سفر استانی رییس‌جمهور فرصتی ایجاد کرد تا در پرتو آن با اختصاص اعتبار قابل توجه بخشی از محرومیت‌های استان جبران شود چرا که این استان از یک محرومیت تاریخی رنج می‌برد و می‌طلبد توجه ویژه‌تری به این استان شود از همین رو امید است با توجه به شرایط آب و هوایی استان بخش زیادی از این اعتبارات در نیمه اول سال تخصیص یابد.

غلامعلی حیدریوی خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای بزرگ و ارزشمندی در استانهای محروم انجام شده اما همچنان فاصله وجود دارد و نیاز به توجه بیشتری است.

استاندار چهارمحال و بختیاری به رویکرد دولت سیزدهم در توجه به مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور اشاره کرد و گفت: رویکرد دولت سیزدهم عدالت‌محوری و توجه به مناطق محروم و کمتر برخوردار است و سفرهای استانی آیت‌الله ابراهیم رییسی نمود بارز این رویکرد است.

حیدری حضور معاون اجرایی رییس‌جمهور در هیات دولت که از فرزندان چهارمحال و بختیاری است را فرصتی برای توجه بیشتر به این استان دانست و اظهار داشت: باید از این فرصت به نفع مردم استفاده کرده و بخشی از محرومیت‌هایی استان را جبران کنیم.

وی تقویت وحدت و همدلی در استان را عامل مهمی برای پیشبرد برنامه ها دانست و گفت: مردم استان بارها ثابت کرده‌اند که مردمی همراه و نجیب هستند و در مواجهه با سیلاب اخیر نیز این موضوع بار دیگر به منصه ظهور رسید از همین رو با تقویت همدلی و همبستگی برنامه‌ها را برای تحقق رشد و توسعه استان به پیش می‌بریم.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه به سیلاب اخیر اشاره کرد و افزود: اگرچه با آمادگی مسئولان و همراهی مردم سیلاب در این استان خسارت جانی قابل توجهی برجا نگذاشت، اما خسارت‌های مالی بسیاری به مردم و بخش‌های مختلف استان وارد کرد که می‌طلبد برای جبران آن اعتبارات پیش‌بینی شده سریع‌تر اختصاص پیدا کند.

حیدری ادامه داد: سیلاب در کنار خرابی‌های بسیاری که به بار آورد اما صحنه‌های زیبایی از حضور نیروهای مسلح و گروه‌های جهادی در کمک به مردم سیل‌زده را شکل داد و نجابت و صبوری مردم در مواجهه با آسیب‌های ناشی از این حادثه طبیعی جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه لایروبی قنات‌ها، چاه‌ها و مسیل‌ها در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد، تصریح کرد: اگر این اقدام انجام نگیرد خسارت در بخش کشاورزی تشدید می‌شود.

حیدری با بیان اینکه روزهای شنبه و یکشنبه نیز بارش‌هایی در استان شکل می‌گیرد، خاطر نشان کرد: آمادگی لازم برای مدیریت این بارش‌ها ایجاد شده و مرخصی و ماموریت مدیران لغو شده است.

به گزارش ایرنا، سیلاب تابستانی مونسون از روز چهارشنبه هفته گذشته چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر خود قرار داد و منجر به وقوع سیلاب و وضعیت بحرانی در تمامی شهرستانهای این استان شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 537674