bahargroup
14 مرداد 1401 - 12:18

تزریق روزانه حدود پنج هزار دز یادآور واکسن کرونا در خراسان رضوی

روزانه حدود پنج هزار دز یادآور واکسن کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای مقابله با موج هفتم شیوع کرونا تزریق می‌شود که این رقم مطلوب نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، بر اساس گزارش علوم پزشکی مشهد، روزانه حدود پنج هزار دز یادآور واکسن کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای مقابله با موج هفتم شیوع کرونا تزریق می‌شود که این رقم مطلوب نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد،محمد پهلوان رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: برای مقابله با هفتمین اوج گیری ویروس کرونا، افراد باید ۶ ماه پس از دریافت آخرین واکسن، برای دریافت دزیادآور اقدام کنند که هم اکنون بیشتر افراد در مناطق زیر پوشش این دانشگاه مشمول دریافت دز یادآور کرونا می‌شوند.

وی افزود: هم اکنون ظرفیت تزریق روزانه ۱۰۰ هزار واکسن کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی ایجاد شده است؛ اما استقبال مردم از دز‌های یادآور چندان مطلوب نیست.

رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: علاوه بر آن رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک نیز مطلوب نیست؛ طوری که تنها حدود ۵۰ درصد افراد در مناطق زیر پوشش این دانشگاه از ماسک استفاده می‌کنند.

پهلوان گفت: هم اکنون حدود ۶۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند که از این تعداد حدود ۱۳۰ بیمار بدحال در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های این استان، بستری و تحت درمان هستند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 535994