bahargroup
27 دی 1401 - 16:45

اتصال بیش از ۹۲ درصدی حساب‌های فرعی دانشگاه‌های علوم پزشکی به حساب واحد خزانه

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علاوه بر حساب‌های اصلی، بیش از ۹۲ درصد حساب‌های فرعی دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز به حساب واحد خزانه متصل شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، سید جواد طبائیان ضمن تأکید بر اتصال تمامی حساب‌های اصلی دانشکده‌ها، دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های تابعه وزارت بهداشت به حساب واحد خزانه، از اتصال بیش از 92 درصدی حساب‌های فرعی به حساب واحد خزانه خبر داد.

وی گفت: هشت درصد باقیمانده از حساب‌های فرعی، متعلق به دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق محروم و کم‌برخوردار است که به دلیل مشکلات فنی و زیرساختی تاکنون نتوانسته‌اند به حساب واحد خزانه متصل شوند.

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت ضمن اشاره به تلاش‌های مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت برای اتصال هرچه سریع‌تر حساب‌های باقیمانده به حساب واحد خزانه، تصریح کرد: حساب‌های باقیمانده دارای گردش خزانه بوده و توسط بانک مرکزی قابل نظارت است.

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه مالی ثنا (بوم) با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و با هدف افزایش نظارت بر صورت‌های مالی و بودجه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

طبائیان بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف با هدف افزایش شفافیت مالی را اهداف مورد توجه مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت عنوان و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا پایان بهمن‌ماه تمامی حساب‌های باقیمانده به حساب واحد خزانه متصل شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 982903